Blank

Dwukomorowe kosze na śmieci jako cenna pomoc w sortowaniu odpadów i wspieraniu środowiska

matka z córką sortują śmieci

Jednolity system organizacji odpadów obowiązuje w naszym kraju od 2017 roku. Dzięki niemu składowanie odpadów stało się łatwiejsze i takie samo dla wszystkich gmin, a zasady wyrzucania śmieci ujednolicone. Producenci koszy na śmieci zaczęli tworzyć rozwiązania, dzięki którym segregacja odpadów w gospodarstwach domowych nie sprawia trudności. Jednym z nich są dwukomorowe kosze na śmieci. Jakie modele znajdują się w ofercie rynkowej i w jaki sposób można z nich korzystać, by łatwiej segregować śmieci i tym samym przyczyniać się do ochrony środowiska?

Szczegółowy sposób segregacji śmieci

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 roku w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych odpadów (Dz.U. z 2017 r. poz. 19) wskazuje cztery rodzaje surowców, które należy oddzielić od odpadów nienadających się do ponownego przetworzenia. Każda gmina ma obowiązek segregacji śmieci i dzielenia ich na metale i tworzywa sztuczne, papier, opakowania szklane, odpady zmieszane oraz odpady biodegradowalne. Oznacza to, że wszystkie gospodarstwa domowe zobowiązane są posiadać pojemniki, kosze lub w inny, dowolny sposób segregować śmieci podczas wykonywania codziennych czynności, a następnie wyrzucać je do pojemników oznaczonych właściwym kolorem. W ułatwieniu tych procedur pomogą kosze dwukomorowe.

Jakie zalety mają kosze z dwiema komorami?

Osobne zbieranie papieru, szkła, metali, odpadów zmieszanych i tworzyw sztucznych oraz odpadów biodegradowalnych może wydawać się uciążliwe. Zapewniamy jednak, że wystarczy właściwa organizacja, dzięki której segregacja stanie się codziennym nawykiem. Kosze na śmieci dwukomorowe to idealne rozwiązanie dla niewielkich mieszkań, w których kłopotliwym jest wygenerowanie miejsca w szafce pod zlewem na aż 5 kubłów na śmieci. Proste i estetyczne pojemniki dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do możliwości przestrzennych lokalu. Uniwersalny design sprawia, że dobrze prezentują się zarówno w lokalu mieszkalnym, jak i usługowym. Są wygodne w obsłudze, a szczelna pokrywa sprawia, że z kosza nie wydostaje się żaden nieprzyjemny zapach.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl