Blank

Jak skutecznie dbać o odzież?

Zachowanie odzieży w jej pełni kolorów i w dobrym stanie wiąże się z koniecznością odpowiedniego jej przechowywania. Ubrania wystawione na promienie słoneczne szybko wyblakną, trzymane w niewentylowanym pomieszczeniu będą nieprzyjemnie pachnieć. Zapewnienie im więc odpowiedniej ochrony sprawi, że będzie można się nimi dłużej cieszyć.

Jak przechowywać garnitur?

Garnitury wymagają szczególnej troski, zwłaszcza te wykonane ze szlachetniejszych tkanin, jak na przykład kaszmir. Idealnym rozwiązaniem jest materiałowy pokrowiec na garnitur wykonany z ekologicznej włókniny. Posiada ona wysoką odporność na ścieranie, jest bezzapachowa i posiada właściwości antystatyczne. Istotne jest również, że pokrowiec taki jest w pełni przewiewny i jednocześnie wodoszczelny, nie będzie więc problemu z zabraniem go w podróż. Przechowywanie garnituru na wieszaku i w pokrowcu pozwala również na zachowanie jego oryginalnego kroju, dzięki czemu zawsze będzie idealnie „leżał” na właścicielu. Praktycznie stuprocentowa ochrona przed kurzem sprawia, że to materiałowy pokrowiec jest najtrafniejszym wyborem dla osób dbających o swój strój.

Jak składować brudną bieliznę?

pokrowiec na ubrania

Brudna odzież często czeka kilka dni na pranie i problemem jest jak ją przechowywać przez ten czas. Wskazane jest oczywiście odseparowanie jej od czystej odzieży i trzymanie w innym pomieszczeniu – nieprzyjemny zapach jest nieodłącznym elementem brudnych ubrań. Najprostszym i najbardziej higienicznym sposobem jest z pewnością kosz na pranie, najlepiej z materiału który zapewnia odpowiednią wentylację ale jednocześnie nie przepuszcza nieprzyjemnej woni. Bardzo dobrze to zadanie spełniają kosze płócienne i jutowe, które same również można łatwo wyprać. Przenoszenie takich pojemników z bielizną może być kłopotliwe, zwłaszcza jeżeli uzbiera się jej większa ilość, dlatego warto zwrócić uwagę aby zaopatrzone były w uchwyty, rączki do przenoszenia. Jeżeli zdarza się to często warto wybrać kosz lub pojemnik zaopatrzony w kółka, co pozwoli na jego bezproblemowy transport do pralki. Równie praktyczny jest składany pojemnik na bieliznę. Zbudowany jest z plastikowej podstawy i części wierzchniej, połączonej gumowym, elastycznym tworzywem. Kiedy pojemnik nie jest używany, można go złożyć, więc nie zajmuje on wiele miejsca, co może być nie bez znaczenia w przypadku mniejszych pomieszczeń gdzie jest trzymany. Po rozłożeniu, pojemnik jest w pełni funkcjonalny, i zależnie od pojemności oczywiście, może zmieścić sporo prania.

Odpowiednie przechowywanie odzieży, tak czystej jak i brudnej, pomoże zachować ją dłużej w stanie zbliżonym do oryginalnego, tuż po zakupie. Nie tylko jest to oszczędność finansowa spowodowana rzadszą koniecznością kupowania nowych ubrań, ale również większy komfort i satysfakcja z ich noszenia.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl