Blank

Wybieramy stolik kawowy do salonu. Co wziąć pod uwagę?

Wybieramy stolik kawowy do salonu. Co wziąć pod uwagę?

Każdy mebel znajdujący się w pomieszczeniu, dostosowany do jego powierzchni, stylu i potrzeb użytkownika, będzie estetycznym i praktycznym elementem aranżacji. Zarówno stolik kawowy, jak i pozostałe umeblowanie pokoju dziennego wymagają wzięcia pod uwagę kilku kwestii, dzięki których omówieniu zakup będzie inwestycją na lata. Czy kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Wielofunkcyjny stolik kawowy?

Zastanawiając się nad rozmiarem stolika kawowego i powierzchnią blatu warto zadać sobie pytanie, czy będzie spełniał również funkcje stolika jadalnianego, czy będzie wykorzystany wyłącznie do serwowania kawy. W pierwszym przypadku dobrze jest wybrać solidną i stabilną konstrukcję z możliwością zwiększania powierzchni blatu poprzez rozłożenie stolika oraz jego podwyższenia za pomocą specjalnego mechanizmu. W drugim z powodzeniem można wykorzystać niewielkie stoliki kawowe w różnorodnych formach – od stylowych i minimalistycznych stolików drucianych po modele ze szkła, stali nierdzewnej czy drewna.

Stolik kawowy a rozmiar pomieszczenia i mebli

Projektanci wnętrz zgodnie stwierdzają, że najwygodniejszy stolik kawowy jest wyższy o 3 do 5 cm od siedziska kanapy. Natomiast kształt i rozmiar blatu pasujący do pomieszczenia określa się na podstawie jego powierzchni oraz formy zestawu wypoczynkowego. Aby zapewnić wygodny dostęp do stolika kawowego z każdego miejsca siedzącego, w przypadku 4-osobowych kanap lub dużych kompletów zaleca się podłużne, prostokątne lub owalne stoliki. W mniejszych salonach wystarczające będą nieduże stoliki kwadratowe i okrągłe.

Z jakiego materiału wybrać stolik kawowy?

Kwestia materiału będzie związana przede wszystkim z indywidualnymi upodobaniami oraz stylem aranżacji wnętrza. Zarówno stoliki druciane, jak i drewniane charakteryzują się trwałą konstrukcją, są łatwe w utrzymaniu w czystości, a ich blaty cechują się dużą odpornością na uszkodzenia. Materiały, z jakich je wykonano, mają za zadanie spełniać przede wszystkim funkcje estetyczne.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl